bcg-contactform.png

e-Mobilita Moderní doprava blízké budoucnosti 

(03.06.2019)

Elektrický pohon je v současnosti velmi diskutované téma, a to nejen v automobilovém světě, ale také ve všech oborech, kterých se dotýká. Je to již zmiňovaný automobilový průmysl, dále logistické společnosti, oblast energetiky, legislativy a v neposlední řadě také IT společnosti a jejich softwarové produkty, jež řeší e-Mobilitu.

Společnost D3Soft, s. r. o. je česká softwarová společnost působící přes 19 let na českém a slovenském trhu. Hlavním pilířem společnosti je profilace v energetickém průmyslu, ve kterém je s produktem FLEXI IT lídrem na českém trhu. Díky získaným zkušenostem nejen v oblasti energetiky, ale i v rámci aktivit v oblastech CRM systémů a vývoje IS, se společnost D3Soft, s. r. o. stala platným členem IT Cluster, což je sdružení zaměřené na obor informačních a telekomunikačních technologií. IT Cluster svou koncepcí sdružuje podnikatelské subjekty a vzdělávací instituce do jednoho celku s cílem vytvořit potenciál pro řešení inovačních projektů a dalších společných aktivit.

Ve společnosti D3Soft, s. r. o. aktivně podporujeme a sledujeme inovativní projekty, obzvláště pokud se jedná o oblast energetiky a podpory green technology. Aktuálním a silným tématem je nastupující éra elektromobilů v rámci e-Mobility, které mají nejen aktivní podporu ze stran předních automobilek, ale i politickou a ekonomickou podporu z hlediska ekologie, bezpečnosti a reálného využívání obnovitelných zdrojů.

Co si máme pod názvem e-Mobilita vlastně představit? Jednoduše jde o postupný přechod z konvenčních pohonů na dopravní prostředky s elektrickým pohonem pomocí palivových článků s primárním cílem omezit emise znečišťujících látek do životního prostředí. Mezi hlavní výhody elektromobilu patří především tichá jízda, efektivní využití motoru, excelentní jízdní vlastnosti, nízké náklady na provoz a energii, doprava bez lokální produkce emisí do ovzduší a nabíjení z pohodlí domova skrze domácí nabíjecí stanice. Navíc si svůj elektromobil či firemní flotilu můžeme dobít na cestách v síti veřejných rychlonabíjecích stanic, ale třeba i v obchodních centrech a supermarketech, u bank, úřadů, sportovních center či třeba moderních hotelů a restaurací.

E-Mobilitě jsou nakloněny a pro provoz připraveny automobilky i legislativa. Stejně tak dodavatelé energetických distribučních sítí již dokážou převést střídavý proud z elektrické sítě pro nabíjení akumulátoru vozidla na stejnosměrný proud. Napájení energií probíhá prostřednictvím zásuvek a nabíjecích kabelů, které mohou přenášet nejen energii, ale také data. Jako lídři na trhu v oblasti fakturačního softwaru pro utilitní dodavatele, distributory či obchodníky s energiemi jsme nově vyvinuli speciální modul pro e-Mobilitu, jehož základ je postavený na produktu FLEXI IT, který jsme modifikovali dle potřeb a zadání dodavatelů elektrických energií pro nabíjecí stanice e-Mobility.

Komunikace se provádí skrze standardizovaný komunikační protokol OCPP 1,5. Pomocí protokolu se autorizuje nabíjecí karta zákazníka, která je vázaná k zákaznickému účtu a po provedeném nabití se přenesou data do CDR (záznam o dobíjených datech), který obsahuje zákaznické číslo, nabíjecí čas, množství energie a identifikaci stanice. Dle zákaznické smlouvy může provozovatel provádět vyúčtování dle měsíčního paušálu, platby za připojení k dobíjecí stanici, platby za kWh nebo platby za minutu dobíjení. K jednomu zákaznickému účtu může být vystaveno více dobíjecích karet, které mohou na základě dodatku evidovat odlišné způsoby fakturace. Všemi oblíbené slevy a jakákoliv další zvýhodnění můžou být vázána na stanici anebo síť, na které se může sleva uplatnit.

Máme alternativu k současným dopravním systémům založeným na fosilních palivech. A co dál? To se ukáže v následujících měsících a letech. Zkrátka, e-Mobilita je moderní doprava blízké budoucnosti, která se bude týkat vás a vašich dětí především.

Ing. Petr Heinz

Nenašli jste, co jste hledali?

kontaktujte nás...
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Mgr. Lenka Svrčinová

Head of Strategic Products

© 2019 - 2023 - crmleonardo.cz

Možná by Vás mohlo zajímat

Najdete nás také na

  • Dobrý den,
    jak Vám můžeme pomoct?